Największy w Polsce dostawca fotowoltaiki dla firm
Kim jesteśmy?

Quanta Energy S.A. jako część Grupy R.Power od lat jest skutecznym partnerem w procesach transformacji energetycznej polskich firm. Nasz zespół inżynierów wyposażony w gruntowną wiedzę na temat rynku energii projektuje rozwiązania fotowoltaiczne dostosowane do indywidualnych potrzeb Klientów. Wspierając firmy i przedsiębiorstwa na drodze dekarbonizacji, odpowiadamy za każdy etap procesu instalacji PV: od audytu energetycznego oraz analizy technicznej i prawnej, poprzez proces pozwoleniowy, po sfinansowanie inwestycji i jej budowę.

GRUPA R.POWER
Logotypy
Nasze wartości

 • Insight (zrozumienie potrzeb) – wnikliwy audyt profilu zużycia i kosztów energii z rekomendacją efektywnych rozwiązań oraz ofertą „szytą na miarę”
 • Impact (realne korzyści) – wdrożenie przedsięwzięć energetycznych oraz stała optymalizacja wyników pozwalająca wygenerować realne oszczędności dla solaryzowanych firm
 • Trust (zaufanie) – gwarancja jakości i produktywności instalacji PV udzielana na 20-25 lat, a także gwarancja na główne komponenty udzielana na 25-30 lat

Quanta Energy w liczbach

2000 +
ZADOWOLONYCH
KLIENTÓW
1551 KM
POŁOŻONYCH
KABLI
1511 TYS. TON
REDUKCJI
EMISJI CO2
Wybrane realizacje Quanta Energy

Dlaczego Quanta Energy
i Grupa R.Power?

Nr 1 w Polsce największy gracz na rynkach fotowoltaiki dla firm oraz farm fotowoltaicznych – skala pozwalająca na optymalizację kosztów sprzętu i logistyki.
Zespół ekspertów wyspecjalizowany w instalacjach PV dla przemysłu i logistyki budowanych zarówno na dachu, jak i na gruncie.
Bogate doświadczenie w finansowaniu instalacji PV ponad 1 mld zł fin. projektowego i 450 mln zł „green bonds” w ciągu ostatnich 3 lat.
Doskonałe zrozumienie zagadnień związanych z instalacjami PV ponad 700 MW skomercjalizowanych instalacji oraz ponad 7500 MWp w developmencie.
Ponad 1 GW uzyskanych warunków przyłączenia. Własne EPC i O&M.
Najwyższe standardy jakości potwierdzone przez największe fundusze infrastrukturalne i liderów światowego rynku.
Grupa kapitałowa R.Power

Grupa R.Power z ok. 20% udziałem w rynku farm  fotowoltaicznych (segment „utility”) jest największym graczem w branży PV w Polsce.  Grupa prężnie rozwija się także na rynkach europejskich. Zespoły R.Power rozwijają projekty w takich krajach jak Włochy, Portugalia, Hiszpania, Rumunia czy Holandia. Grupa zarządza portfelem fotowoltaicznym o wartości ok. 7.5 GWp w fazie rozwoju, a w ciągu ostatnich lat skomercjalizowała ponad 700 MWp projektów fotowoltaicznych.

Mapa europy
Management Team
Członkostwo w Polskim Stowarzyszeniu Energetyki Słonecznej Jesteśmy członkiem założonego w 2015 roku Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Słonecznej. W ramach tej struktury prowadzimy działalność edukacyjną w zakresie energetyki słonecznej oraz promujemy jej korzyści dla polskiej gospodarki.
Nagroda Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości Kapituła Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w 2021 roku wyróżniła Quanta Energy nagrodą za rozwiązania promujące efektywność energetyczną w biznesie oraz wkład w tworzenie strategii redukcji śladu węglowego wraz z jednoczesnym ograniczeniem kosztów energii w polskich firmach.
Zapraszamy do kontaktu
Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z nami i otrzymaj ofertę skrojoną na miarę swoich potrzeb. Razem podejmijmy działania na rzecz transformacji energetycznej. Quanta Energy S.A. ul. Domaniewska 39 02-672 Warszawa +48 22 602 20 42 kontakt@quantaenergy.pl

  Wyślij formularz.
  Skontaktujemy się niezwłocznie.
  Potwierdzam, że zapoznałem (-am) się z Klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez Quanta Energy S.A. i wyrażam zgodę na kontakt w celu przedstawienia oferty współpracy
  Partner Biznesowy – współpraca sprzedażowa.
  Quanta Energy S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 39, 02-672 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy pod numerem 0000833510, numer NIP: 9512499450, REGON: 385771064. Kapitał zakładowy 3.535.000 zł.