MLP branża logistyczna
9 lokalizacji
liczba zrealizowanych instalacji na centrach logistycznych MLP
5,9 MW
moc wszystkich instalacji zrealizowanych przez Quanta Energy
54 mln
wielkość oszczędności PLN w ciągu 30 lat
102 tys.
liczba ton CO2 ograniczona w ciągu 25 lat

Centra logistyczne stanowią serce naszego biznesu. Tym bardziej jesteśmy dumni z współpracy z wiodącym deweloperem oraz właścicielem parków logistycznych, przemysłowych i biznesowych w Polsce firmą MLP.

W różnych lokalizacjach Polski zrealizowaliśmy 9 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy  5.9 MW, które na przestrzeni najbliższych trzech dekad wygenerują oszczędności ponad 53 mln PLN. Oprócz aspektu finansowego warto podkreślić, że cała inwestycja jest wzorowym przykładem dekarbonizacji przemysłu.  Przez najbliższe 25 lat redukcja CO2 dzięki instalacjom fotowoltaicznym sięgnie niemal 102 000 ton.

     

Jednym z głównych wyzwań konstrukcyjnych było spełnienie surowych wymogów technicznych, gdyż konstrukcja dachu pozwalała na przeniesienie obciążenia w zależności od lokalizacji od 15 do 35 kg/m2. Ponadto ze względu na fakt, że obiekty zlokalizowane są w różnych rejonach Polski, projekty przyłączy musieliśmy uzgadniać wraz z kilkoma operatorami sieci dystrybucyjnych (Enea, Tauron, PGE, PKP Energetyka).

Największym wyzwaniem okazały się podłączenia instalacji do działających obiektów. Najemcy MLP posiadają m.in., chłodnie, mroźnie, linie produkcyjne, dlatego finalna energetyzacja musiała być perfekcyjnie skoordynowana i przeprowadzona z niezwykłą precyzją.