Jeronimo Martins branża retail
700 kW
moc instalacji
1728 modułów
wielkość instalacji
15000 ton
redukcja śladu węglowego w ciągu 30 lat
655 tys. kWh
szacunkowa ilość energii elektrycznej wyprodukowanej w skali roku

Jerónimo Martins, lider sektora detalicznego w Polsce, który prowadzi ponad 3400 sklepów Biedronka i 16 centrów logistycznych w całym kraju to nasz stały partner biznesowy. Współpraca z Jerónimo Martins to kolejny przykład naszego zaangażowania w dostarczanie wyjątkowych rozwiązań energetycznych dla sektora B2B.

Oprócz kompleksowego wdrożenia instalacji fotowoltaicznych na 250 sklepach Biedronka, ekipa Quanta Energy realizowała  przygotowanie i budowę instalacji na nowoczesnym centrum dystrybucyjnym zlokalizowanym na działce o powierzchni 9 hektarów w miejscowości Stawiguda obok Olsztyna. Obiekt, na którym prowadzone były prace zajmuje 38 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, czyli więcej niż 5 pełnowymiarowych boisk piłkarskich.

           

Warto podkreślić, że centrum dystrybucyjne w Stawigudzie oprócz instalacji fotowoltaicznej składającej się z 1728 modułów mocy 405W, wyposażona jest w różne rozwiązania zmniejszające wpływ na środowisko, takie jak: chłodnictwo w pełni oparte na wykorzystaniu naturalnych gazów (CO2), czy inteligentny system oświetlenia LED, dopasowujący się do poziomu natężenia naturalnego światła.

Moduły fotowoltaiczne zostały usytuowane w ekspozycji południowej w kącie nachylenie wynoszącym 15 stopni. Na prawidłowym działaniem całej instalacji czuwa system SCADA od Nomad Electric, który podobnie, jak Quanta Energy, należy do grupy kapitałowej R.Power. System Scada pozwala na podgląd online w działanie instalacji oraz w przypadku najmniejszych nieprawidłowości wysyła alerty bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za O&M.