Biedronka x 250 branża retail
25000 modułów
wielkość wszystkich instalacji fotowoltaicznych
12 MW
moc całego projektu
11 mln kWh
szacunkowa roczna produkcja energii elektrycznej
9 mln
roczna oszczędność netto na zakupie energii elektrycznej

Rozwijamy nasze największe projekty dla głównych klientów korporacyjnych, ale ich realizacja sprawia, że coraz więcej aspektów codziennego życia milionów ludzi staje się coraz bardziej ekologiczne.

Wieloetapowe przedsięwzięcie, w które zaangażowanych było wielu inżynierów, projektantów i specjalistów, właśnie dobiegło końca. Całość składa się z ponad 25 000 modułów fotowoltaicznych w 250 różnych lokalizacjach w całej Polsce.

Zieloną energią z dachowych instalacji fotowoltaicznych na sklepach sieci Biedronka zasilany będzie zarówno system oświetleniowy, lady chłodnicze i zamrażarki, klimatyzacja oraz maszyny do wypieku pieczywa. Dzięki instalacjom fotowoltaicznym zużycie energii spadnie o około 15% rocznie dla każdego sklepu objętego projektem.

Ile energii można zaoszczędzić w rezultacie? Rocznie energia wyprodukowana przez nasze instalacje wystarczyłaby na przykład do przejechania 75 milionów kilometrów samochodem elektrycznym.  To niemal odległość od Ziemi do Wenus i z powrotem.  Ta energia elektryczna wystarczyłaby także na okrążenie naszej planety 1850 razy wzdłuż równika samochodem elektrycznym.