Stelmet S.A. branża produkcyjna
1850 modułów
WIELKOŚĆ INSTALACJI
1 MW
MOC
852,6 ton
ROCZNY POZIOM REDUKCJI EMISJI CO2
21 315 ton
ESTYMACJA POZIOMU REDUKCJI CO2 W OKRESIE 25 LAT

Stelmet S.A. jest producentem wyrobów z drewna przeznaczonych do grodzenia, wyposażania i dekoracji ogrodów, działek, tarasów, balkonów, parków, marketów oraz wszelkiego rodzaju przestrzeni rekreacyjnych. To firma z ponad 38-letnią historią. Począwszy od 1985 roku spółka zwiększała produkcję, rozpoczęła eksport i stała się wiodącym w Polsce i Europie producentem drewnianej architektury ogrodowej.

W przypadku tego projektu o mocy 1 MWp  zostały użyte moduły JA Solar z podwójnym szkłem. Moduły zapewniają niższy stosunek temperatury, mniejsze straty energii i zwiększoną tolerancję na obciążenie mechaniczne. Konstrukcja montażowa na balast z firmy CORAB S.A. ma powłokę antykorozyjną opartą na nowym składzie chemicznym, zapewniającą długotrwałą ochronę powierzchni. Łącznie na instalacjach dachowych zamontowanych zostało 1850 modułów.

       

Współpraca ze spółką Stelmet jest doskonałym przykładem przyspieszającej dekarbonizacji przemysłu. Dzięki budowie instalacji przez Quanta Energy emisji CO2 w skali roku zostanie ograniczona o ponad 852 tony, co w skali ćwierć wieku da wynik o ponad 21 315 ton CO2 mniej wyemitowanych do atmosfery.

Z uwagi na trwające procesy technologiczne, zaplanowanie i przygotowanie prac związanych z energetyzacją instalacji fotowoltaicznej odbywało się z największą starannością. Wszystkie materiały zostały wcześniej przygotowane i sprawdzone. Na czas podłączenia instalacji PV na krótki czas zakład musiał zostać wyłączony. Wymagało to ścisłej współpracy i doskonałej koordynacji.  Tego typu prace wykonywane są bowiem nie tylko w uzgodnieniu z klientem, ale także operatorem sieci dystrybucyjnej. 

Instalacja fotowoltaiczna to już kolejna proekologiczna technologia zastosowana w zakładzie produkcyjnym, która po filtra kominowych i układzie kondensacyjnym minimalizuje wpływ na środowisko naturalne. Warto wspomnieć, że zakład z części ciepła powstającego przy produkcji pelletu wytwarza na własne potrzeby zieloną energię elektryczną, czym dopełnia swój proekologiczny charakter.